Порівняння процесорів Amlogic S905X3 і Amlogic S905X4 

Amlogic завжди була компанією, яка випускала найбільш вдалі моделі чіпсетів для СМАРТ ТВ приставок на Android, тому ми не можемо залишити без уваги анонс приставок на новому чіпі.  

Приблизно рік тому був анонсований новий процесор Amlogic S905X4, і тільки недавно компанії почали говорити про вихід перших приставок на основі даного чіпа. Саме час порівняти новинку з попередником, і подивитися чи є відмінності крім головної особливості нового процесора - підтримки формату відкритого декодування AV1.

Netflix Is Now Streaming High-Quality AV1 Video to Select Smart TVs and  Game Consoles | Audioholics

Отже 

Процесор S905X4 зовсім незначно швидше, завдяки трохи підвищеній тактовій частоті (2.0> 1.9ГГц), але на практиці це практично ні на що не впливає. Інші характеристики залишилися колишніми, за винятком невеликих відмінностей в форматах обробки звуку, відеовиходах, DRM і CAS. Єдиною значною відмінністю є саме підтримка апаратного декодування відео формату 4К AV1, який S905X3 не підтримував. AV1 працює на 20% ефективніше в порівнянні з форматами H.265 / HEVC, стиснення відео ж краще на 30%, в порівнянні з тим же H.265 і форматом VP9. AV1 використовується Amazon Prime Video, Netflix, YouTube та іншими потоковими онлайн-сервісами трансляції відео. Завдяки AV1 буферизация може бути ефективніше для кращої якості відео, не кажучи вже про еквівалентний дозвіл. Але поки таких приставок не має - можна сміливо брати приставку на Amlogic S905Х3, як от NEXON X8 або X96 Air, які працюють саме на Amlogic S905X3