Сьогодні на ринку представлено досить велику кількість Смарт ТВ Приставок з операційною системою Android TV. Варто звернути увагу, що не кожна модель приставки з ОС Android TV має офіційну сертифікацію Google.

Що дає споживачеві Смарт ТВ Приставок сертифікація пристрою компанією Google?

Сертифікований пристрій — це пристрій, на якому встановлені ліцензовані програми Google, і це означає, що такий пристрій пройшов тестування на сумісність з ОС Android. На пристроях без сертифікації можливі проблеми з безпекою, а також проблеми, пов'язані з некоректною роботою додатків та функцій системи. Більше того, на несертифікованих пристроях можуть не оновлюватись програми та прошивка ОС Android. Як правило, проблема із сертифікацією зустрічається на пристроях з прошивкою від виробника.

В одних випадках відсутність сертифікації ніяк не впливає на працездатність пристрою, в інших у користувачів навіть немає можливості завантажити програму з Google Play. Будьте впевнені, що наявність сертифікації гарантує Вам стабільну роботу пристрою. У чому основні відмінності сертифікованої версії?

Netflix

Netflix - стрімінговий сервіс фільмів і серіалів, на якому публікуються як відеоконтент виробництва Netflix, так і інших світових кіностудій. Сервіс відомий своїми серіалами («Гра в кальмара»,  «Уенсдей», «Відьмак»), але має багато популярних фільмів власного виробництва («Ірландець», «Проект Адам», «Не дивися вгору»). На сервісі є велика кількість фільмів українського виробництва або з українським дубляжем, тому в Україні сервіс дедалі популярніший.

Google створив систему захисту контенту – DRM Widevine. Система має 3 рівня - від найнижчого L3 до найвищого L1. Netflix використовує найвищу систему захисту – DRM Widevine L1. Щоб Смарт ТВ Приставка могла відтворювати контент Netflix як HD/4K, вона повинна відповідати 3 вимогам:

  • мати систему шифрування L1
  • мати сертифіковану систему Android TV
  • мати сертифікат від Netflix

Тому сертифікований Android TV сертифікований також і Netflix. Це дозволяє Вам дивитися контент у найвищій якості 4K при 60 кадрах в секунду. Пристрій підтримує 4K HDR, HDR10 та Dolby Audio. Крім Netflix доступні також сертифікати провідних виробників контенту: PrimeVideo, Disney +, HBO і т.д. Завдяки цьому додатку Ви зможете годинами насолоджуватися найкращими серіалами, включаючи найновіші телешоу та ексклюзивні фільми, що транслюються лише на Netflix.

Chromecast

Chromecast — це технологія, яка дозволяє передавати Ваші улюблені програми та контент з мобільного пристрою або планшета на екран телевізора за допомогою Смарт ТВ Приставки. Технологія повністю безкоштовна. Контент передається за протоколом DIAL (Discovery and Launch), який буквально виявляє і запускає програми, що знаходяться в одній підмережі, навіть якщо вони знаходяться на різних пристроях. Самі пристрої заздалегідь потрібно підключити до одного WiFi роутера.

Chromecast транслює контент трьома способами:

  1. Через Інтернет-браузер Google Chrome, будь-яку вкладку якого можна «віддзеркалити» на телевізор разом із вмістом.

  2. Через мобільні та веб-додатки, в яких вшиті необхідні протоколи для трансляції - Google Chrome, YouTube, Netflix, Disney +, Prime Video, Megogo та інші.

  3. Через програму для керування розумним будинком Google Home.

У всіх трьох випадках відтворення запускається натисканням на іконку «Трансляція» на пристрої відправнику: смартфон або планшеті. Після цього завдання вивантаження контенту з Інтернету повністю лягає на пристрій-приймач – Смарт ТВ Бокс.

Сертифікована Смарт ТВ Приставка

Якщо Ви підбираєте медіаплеєр із сертифікованим Android TV – це буде NEXON X10. Вона пройшла всі етапи перевірки та сертифікації, будь-які сервіси працюватимуть у максимальній якості та ідеально стабільно. Смарт ТВ Приставка врятована від падіння продуктивності внаслідок нагрівання процесора через жорсткі вимоги сертифікації. NEXON X10 підтримує повною мірою потокову передачу Netflix 4К з декодуванням багатоканального та об'ємного звуку. ТБ бокс гарантує доступ до ліцензованого Google Play, тому у Вас ніколи не виникне проблем із завантаженням програм. У цій моделі послуги будуть працювати стабільно і в максимальній якості.